10 juni 2011 - 19:18 - Marokko
Vorig jaar zijn er in Marokko 8305 personen vervolgd voor corruptiefeiten. Dit cijfer omvat de zaken van machtsmisbruik, fraude en oplichting volgens Mohamed Taieb Naciri, minister van Justitie.
De minister, die antwoordde op een vraag van het Kamer, liet ook weten dat elf rapporten van de Rekenkamer voor het jaar 2010 actueel door de justitie worden geëxamineerd.
De regering is ook in bespreking over een nieuw wetsvoorstel die wettelijk bescherming van slachtoffers, getuigen, deskundigen en aangevers van corruptie waarborgt. Een uitbreiding van de prerogatieven van het Centraal instantie voor preventie van corruptie (ICPC) is ook in discussie.
Een rapport van de NGO Global Integrity inzake corruptie die eind mei werd vrijgegeven, meldt een aanzienlijke stijging van deze plaag in Marokko sinds 2006. Dit document besluit dat de bestrijding van corruptie in Marokko met weinig strengheid aangepakt werd de laatste vijf jaar.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader