Marokkaanse agenten in Frankrijk om minderjarige migranten te identificeren
Marokko gaat op vraag van Frankrijk agenten naar Parijs sturen om te helpen met de identificatie van Marokkaanse kinderen die illegaal in de Franse hoofdstad verblijven.
18 juli 2018 - 16:40 - Marokko
Interpol heeft voor de zomerperiode agenten naar acht havens aan de Middellandse zee gestuurd om de plaatselijke autoriteiten te helpen in de strijd tegen het terrorisme.
De agenten nemen deel aan de operatie "Neptune" en werden naar Marokko, Algerije, Frankrijk, Italië, Spanje en Tunesië gestuurd.
Volgens Interpol is de maatrgeel bedoeld om de terugkeer van strijders uit conflictgebieden te voorkomen maar ook om de drug- en wapensmokkel te bestrijden.
De identiteit van alle bootpassagiers worden gecontroleerd en vergeleken met de databases van Interpol. In de eerste week van "Neptune" werden 350.000 identiteiten gecheckt en vier terreurverdachten gearresteerd.
Lees meer
Marokko gaat op vraag van Frankrijk agenten naar Parijs sturen om te helpen met de identificatie van Marokkaanse kinderen die illegaal in de Franse hoofdstad verblijven.
Twee politiemannen zijn zaterdag door leden van de gerechtelijke politie in Casablanca gearresteerd op verdenking van corruptie.
Een grote operatie tegen de smokkel van wapens werd door Interpol in meerdere landen van het Midden-Oosten en Noord-Afrika uitgevoerd, ook in Marokko.
Zeker dertien gendarmes zijn op woensdag en donderdag gewond geraakt bij een actie tegen de bouw van woningen zonder vergunning in Tanger.
Een 27-jarige man is maandag door de politie in El Jadida gearresteerd voor de uitzending van "valse informatie"