Haven Tanger Med breekt records
Marokko ontwikkelt al jaren grootse projecten. De haven Tanger Med in het noorden van het land is daar een bewijs van.
5 januari 2015 - 22:19 - Marokko
In Tanger komt er in de komende jaren mogelijk een heel origineel openbaar vervoermiddel. De noord-Marokkaanse stad onderzoekt namelijk de mogelijkheid om een kabelbaan te bouwen.
Volgens l’Economiste wordt er volop aan dit project gewerkt en zal het in de loop van 2015 concreet worden.
Behalve een kabelbaan werkt de stad ook aan de ontwikkeling van een nieuw tramnetwerk. Ook daar zijn onderzoeken voor aan de gang, waarvan de resultaten begin dit jaar bekend zullen worden gemaakt.
De haalbaarheidsstudies worden volgens burgemeester Fouad El Omari gratis uitgevoerd door het Franse bedrijf Wahlstrom. De groep gaat ook studies uitvoeren over de verkeersproblemen in Tanger en uitzoeken waar de tram het best zou gaan rijden.
Lees meer
Marokko ontwikkelt al jaren grootse projecten. De haven Tanger Med in het noorden van het land is daar een bewijs van.
Openbaar vervoerbussen in Casablanca worden binnenkort mogelijk uitgerust met een wifi-verbinding. Deze wordt momenteel getest in een tiental bussen.
In het zuid-Marokkaanse Drarga, op 15 kilometer van Agadir, is de bouw van een krokodillenpark volop aan de gang. In het park komen ruim 200 Nijlkrokodillen.
Dit jaar zullen verschillende nieuwe snelwegen worden geopend in Marokko. Het snelwegennetwerk zal naar verwachting 1800 kilometer bereiken.
De strijd tegen criminaliteit gaat door in Tanger. De politie heeft afgelopen weekend duizend mensen gearresteerd en een ton hasj in beslag genomen in de noord-Marokkaanse stad.