Marokko: 2 jaar celstraf voor verstoren stoet Mohammed VI
Een taxichauffeur die de stoet van Koning Mohammed VI in Rabat verstoorde is tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
18 december 2016 - 18:00 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken doet in een verklaring opnieuw een poging om een einde te maken aan de geruchten volgens dewelke privileges worden toegekend aan mensen die de koninklijke stoet verstoren.
De stoet van Koning Mohammed VI verstoren vormt een gevaar voor de daders en de veiligheidsagenten van de Koning. Dergelijke acties worden als een misdrijf beschouwd. Mensen die de doorgang van de stoet belemmeren genieten nooit van privileges en riskeren een strenge straf, aldus het ministerie.
« De veiligheidsdiensten die de koninklijke stoet vergezellen zullen geen enkele verzoek accepteren van welke aard ook », luidt de verklaring. De afdeling herinnert er ook aan dat de veiligheidsdiensten in geen geval verantwoordelijk kunnen worden gehouden als er iets met de daders zou gebeuren.
Ondanks meerdere waarschuwingen en veroordelingen tot celstraffen blijven mensen pogingen doen om Koning Mohammed VI te spreken door zijn auto te blokkeren, wat levensgevaarlijk kan zijn.
Lees meer
Een taxichauffeur die de stoet van Koning Mohammed VI in Rabat verstoorde is tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Een man die een vijftiental dagen geleden had geprobeerd om de auto van Koning Mohammed VI te stoppen is in Rabat tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Een jongeman heeft afgelopen vrijdag de stoet van Koning Mohammed VI in Rabat verstoord. Hij werd onmiddellijk gearresteerd en naar het politiebureau meegenomen voor verhoor.
De Marokkaanse autoriteiten hebben besloten om hard op te treden tegen mensen die de koninklijke stoeten opwachten om gunsten aan Koning Mohammed VI te vragen.
Het hof van beroep in Rabat heeft dinsdag een koppel tot een gevangenisstraf veroordeeld voor het verstoren van de stoet van Koning Mohammed VI in de hoofdstad.