Marokko: in deze steden stegen of daalden de prijzen in oktober
De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft een nieuw consumentenprijsindex voor de maand oktober 2019 uitgebracht. De prijzen in Marokko stegen in die periode met 0,3 procent.
- Economie
De protesten van de afgelopen maanden in Al Hoceima zijn niet zonder gevolgen. De prijzen in de stad kenden in de afgelopen maanden een forse stijging.
Dat bericht de Hoge Planning Commissie (HCP) in een nieuw rapport over de consumptieprijzen in het land.
In Al Hoceima stegen de prijzen tussen juli en augustus met gemiddeld 1,4%, ver achter andere steden zoals Casablanca waar de prijzen vrijwel stagneerden (+0,1%).
Volgens de HCP steeg de prijs van groenten in de noord-Marokkaanse stad met 5,1%, van fruit met 1,3%, van brandstof met 2,3% en van vis en zeevruchten met 1%. De prijzen van zuivelproducten en vlees daalden daarentegen met respectievelijk 0,9% en 0,6%.
Lees meer
De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft een nieuw consumentenprijsindex voor de maand oktober 2019 uitgebracht. De prijzen in Marokko stegen in die periode met 0,3 procent.
De consumentenprijsindex in Marokko steeg in juni met 0,2 procent vergeleken met de maand ervoor. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge Planning Commissie (HCP).
De regionale directie van de Hoge Planning Commissie (HCP) voor de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima heeft een nieuw rapport uitgebracht over de prijzen in het noorden van het land.
Volgens de nieuwe consumentenprijsindex van de Hoge Planning Commissie voor de maand juni 2020, werd een daling van 0,3 procent geregistreerd in Marokko.
De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft een nieuw consumentenprijsindex voor de maand mei 2020 uitgebracht. De prijzen daalden zoals verwacht vanwege de sanitaire noodtoestand.