Marokko: elektriciteitsproductie stijgt met 22%
De productie van elektriciteit is sinds het begin van het jaar met 22,3 procent toegenomen in Marokko. Vorig jaar steeg de productie ter vergelijking met 5,9 procent.
18 oktober 2019 - 13:00 - Economie
De regionale directie van de Hoge Planning Commissie (HCP) voor de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima heeft een nieuw rapport uitgebracht over de prijzen in het noorden van het land.
De nieuwe index toont aan dat de prijzen in Tanger en Al Hoceima tussen januari en augustus 2019 met 0,2 procent zijn gedaald. In Tetouan bleven de prijzen stabiel.
Enkel in de maand augustus stegen de prijzen met 0,3 procent in Tanger vergeleken met de maand juli. Deze stijging is te wijten aan een toename van de prijs van voedsel met 1,4 procent en de daling van non-foodproducten met 9,3 procent.
In Tetouan zorgde de 3 procent stijging van de voedselprijzen en de daling van non-foodproducten met 0,3% voor een 0,8 procent stijging van de consumentenprijsindex.
Al Hoceima boekte de hoogste prijsstijging met een toename van 2% als gevolg van een stijging van 5,2 procent de voedingsprijzen en een daling van 0,7 procent van non-foodproducten.
Lees meer
De productie van elektriciteit is sinds het begin van het jaar met 22,3 procent toegenomen in Marokko. Vorig jaar steeg de productie ter vergelijking met 5,9 procent.
De consumentenprijsindex in Marokko steeg in juni met 0,2 procent vergeleken met de maand ervoor. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge Planning Commissie (HCP).
Volgens de nieuwe consumentenprijsindex van de Hoge Planning Commissie voor de maand juni 2020, werd een daling van 0,3 procent geregistreerd in Marokko.
In de nieuwe gids Mubawab van Marokkaanse vastgoed wordt een gedetailleerd overzicht van de evolutie van de vastgoedsector in het land gegeven.
De consumentenprijsindex in Marokko daalde in juli 2019 met 0,8 procent vergeleken met de maand juni. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge Planning Commissie (HCP).