10 juni 2025 - 08:00 - Economie
De Marokkaanse dirham heeft recentelijk een sterke prestatie laten zien ten opzichte van belangrijke internationale valuta’s, zo blijkt uit de meest recente gegevens van Bank Al-Maghrib. Deze ontwikkeling duidt op een positieve trend voor de Marokkaanse economie.
Volgens Bank Al-Maghrib is de dirham met 0,2% in waarde gestegen ten opzichte van de euro en met 0,9% ten opzichte van de Amerikaanse dollar in de week van 29 mei tot en met 4 juni. In deze periode werden er geen veilingen op de valutamarkt uitgevoerd, wat aangeeft dat de waardestijging organisch was.
Lees ook: Marokkaanse dirham klimt
De officiële reserves van Marokko zijn toegenomen tot 401,9 miljard dirham. Dit is een stijging van 0,3% week-op-week en een aanzienlijke groei van 8,4% op jaarbasis, wat de financiële stabiliteit van het land onderstreept. De dagelijkse interventies van Bank Al-Maghrib bedroegen gemiddeld 125,7 miljard dirham, verdeeld over diverse financiële instrumenten: 7-daagse voorschotten (47,3 miljard dirham), langerlopende repotransacties (44,6 miljard dirham) en gedekte leningen (33,9 miljard dirham).
Lees ook: Marokkaanse dirham past zich aan
Op de interbancaire markt bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume 2,4 miljard dirham, met een gemiddelde interbancaire rentevoet van 2,25%. Ook de Beurs van Casablanca, gemeten aan de hand van de MASI-index, presteerde goed: de index steeg met 3,6% in de genoemde week, waardoor de totale prestatie sinds het begin van het jaar nu op 26,2% staat.
Nieuwe gezichten aan top rechtbanken Marokko
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Auto rijdt bekend café binnen op zeedijk Tanger
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Gedrag Lamine Yamal zorgt voor ophef in Spanje
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko
Marokko ontvangt 60.000 ton graan uit Kazachstan
Sterke week voor Marokkaanse dirham
Nieuwe EU-regels bedreigen Marokkaanse tomatenexport
Marokkaanse blauwe bessen scoren ongekend succes in de VS