17 augustus 2017 - 19:00 - Marokko
De toespraak van Koning Mohammed VI ter gelegenheid van het Troonfeest waarbij tientallen demonstranten waren vrijgelaten maakten een relatieve terugkeer van de kalmte mogelijk in het noorden van het land. Sinds de dood van Imad Attabi lopen de spanningen echter weer op in de regio.
In de afgelopen dagen werden een honderdtal mensen gearresteerd tijdens verboden demonstraties in Al Hoceima, Nador en Imzouren volgens Abdessadak Elbouchattaoui.
De advocaat stelt dat enkel in Imzouren al een zeventigtal mensen werden gearresteerd. Er wordt ook gesproken over een vijftiental aanhoudingen in de stad Laroui.
Elbouchattaoui werd zelf enkele dagen geleden door de politie gehoord vanwege zijn activiteiten op social media. Dat vertelde hij zelf op Facebook.
Lees meer
De rechtbank van Al Hoceima heeft woensdag 25 mensen die tijdens demonstraties in de stad werden gearresteerd, tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld.
Abdessadak Elbouchattaoui, advocaat van meerdere Hirak-gevangenen, is door de politie opgeroepen voor een verhoor. Volgens hem verwijten de autoriteiten hem zijn berichten op...
Abdelhafid El Haddad is dood. De demonstrant overleed in het ziekenhuis van Oujda waar hij was overgebracht na een kort verblijf in het ziekenhuis van Al Hoceima.
In Imzouren bij Al Hoceima zijn vrijdagavond tijdens Eid ul-Fitr vier demonstranten aangehouden.
Vijftien mensen werden bij de kust van Al Hoceima gearresteerd nadat ze hadden geprobeerd met een bootje illegaal naar Spanje te vertrekken.
De politie in Marrakech blijft hard optreden tegen de criminaliteit in de stad en heeft in minder dan tien dagen tijd honderden mensen gearresteerd.
Tijdens de demonstraties in de afgelopen zeven maanden in de regio van Al Hoceima werd een recordaantal mensen gearresteerd.
Hirak-gevangenen en vooral hun advocaten wachten met ongeduld op de toespraak van Koning Mohammed VI ter gelegenheid van het Troonfeest op 30 juli.
Ondanks een relatieve terugkeer van de kalmte in het noorden van Marokko blijft de justitie haar werk doen. Woensdag werden 22 demonstranten uit Al Hoceima veroordeeld.
Negentien mensen, waaronder elf minderjarigen, werden op 17 december in Imzouren gearresteerd tijdens een verboden demonstratie van de Hirak protestbeweging.