Zoeken

Spanje: toename illegale immigratie in 2017 door onrust in Rif

20 januari 2018 - 12:30 - Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Spanje kende vorig jaar een sterke toename van het aantal aankomsten van migranten, met name afkomstig uit Marokko en Algerije.

Zo bereikten volgens het Europees agentschap Frontex ruim 22.900 migranten Spanje vanaf de kusten van Marokko en Algerije. In 2016 waren dat er "slechts" 10.231.

Volgens Frontex-president Fabrice Leggeri is deze sterke stijging deels te wijten aan de onrust in de Rif en de Hirak protestbeweging, maar ook aan het economisch herstel in Spanje.

Leggeri oordeelt tevens dat de migrantenstroom naar Spanje vanuit Noord-Afrika dit jaar waarschijnlijk nog zal toenemen omdat migranten steeds vaker gebruik maken van snelle motorboten.

Lees meer

Spanje: 57% terreurverdachten zijn Marokkanen

Het nationaal observatorium voor terrorisme heeft dinsdag een nieuw rapport gepubliceerd waaruit blijkt dat 57% van de verdachten die in 2017 in Spanje voor terrorisme werden...

Bijna 400 migranten vanuit Marokko in Spanje aangekomen

In de Middellandse zee tussen Marokko en Spanje werden tijdens het weekend 395 migranten opgepikt.

Spanje gaat migranten na "redding" naar Marokko terugbrengen

Marokko en Spanje hebben een overeenkomst gesloten voor de repatriëring van migranten die op bootjes in de Middellandse zee worden gevonden.

Negen Marokkaanse migranten voor kust Tunesië gered

Voor de kust van het Tunesische Zarsis zijn 22 migranten, waaronder negen Marokkanen, door de hulpdiensten gered.

Minder migranten Sebta binnengekomen in 2017

De lokale regering van Sebta heeft eerder deze week aangekondigd dat 2252 migranten illegaal de enclave waren binnengekomen in 2017.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team