11 januari 2023 - 11:00 - Wereld
Een 44-jarige Marokkaan is in Spanje gearresteerd voor het doodsteken van zijn 46-jarige ex-vrouw en het verwonden van één van hun kinderen, die zijn moeder probeerde te verdedigen.
Hayat werd door haar ex-man doodgestoken in een pand in Armeñime, op Tenerife. Zij is het vierde slachtoffer van huiselijk geweld in Spanje sinds het begin van het jaar, meldt COPE.
Lees ook: Marokkanen krijgen boete van 13 miljoen euro in Spanje
De moord op Hayat werd aan de kaak gesteld door het Forum van Tenerife tegen gendergerelateerd geweld. "We zijn bedroefd dat de wet nog steeds niet de voorwaarden schept om vrouwen te beschermen en hun veiligheid te garanderen... We zijn verontwaardigd en boos voor de slachtoffers, de families en de kinderen die hulpeloos toekijken bij dit geweld", aldus Ángela Martín, woordvoerdster van het Forum.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen