13 januari 2023 - 11:00 - Wereld
De patrouilleboot Atalaya (P-74) van de Spaanse marine gaat in de wateren bij Marokko aan een bewakings- en beveiligingsmissie beginnen. In dit door Marokko geclaimde zeegebied moet de "naleving van de internationale regels" worden gecontroleerd.
De rotsen van Al Hoceima en Vélez de la Gomera, de Islas Chafarinas en kleine eilanden zoals Perejil (Laila) worden door Marokko opgeëist. De patrouilleboot moet "bedreigingen voorkomen en onmiddellijk en doeltreffend reageren op elke crisis". Het schip zal met name zorgen voor "bewaking en controle van maritieme gebieden om de naleving van internationale voorschriften zoals het Verdrag van de Verenigde Naties inzake zeerecht te waarborgen", aldus de generale staf van het Spaanse ministerie van Defensie.
Lees ook: Spanje stuurt patrouilleboot naar wateren Melilla
Bovendien zal het schip een missie uitvoeren om het archeologisch erfgoed en de vissersgemeenschap in de Spaanse wateren te beschermen. Atalaya (P-74) zal ook de Europese Frontex Indalo-missie ter bestrijding van mensenhandel en de NAVO-missie Sea Guardian ter bestrijding van terrorisme ondersteunen. Het patrouilleschip wil ook aanmeren in Melilla, meldt Vozpopuli.
Lees ook: Spanje ontkent aanwezigheid Marokkaanse patrouilleboot bij Melilla
De patrouilleboot heeft zijn basis in Ferrol al verlaten. Aan boord zijn 48 soldaten die de komende maanden bewakings- en beveiligingstaken zullen uitvoeren in dit deel van de zeestraat, waar het scheepvaartverkeer bijzonder druk is. Het schip is uitgerust met verschillende radars, een kanon en twee 12,7-millimeter machinegeweren.
Zonne-energie terreinwagen Stella Terra binnenkort in Marokko
Nieuwe drama in Marokko, kind valt in put en overlijdt
Marokko-Frankrijk: slechte relatie in schaduw Algerije
FC Barcelona: één miljard euro voor Lamine Yamal
Aardbeving in Marokko: ING Nederland verliest rechtszaak tegen stichting
Badr Hari keert terug in de ring en heeft cadeau voor Marokkanen
Aardbeving in Marokko: ING Nederland verliest rechtszaak tegen stichting
Tragedie in Spanje: het korte leven van Mohamed, Marokkaanse seizoensarbeider
Marokkaanse Barak MX steelt show in Israël
Na acht jaar teruggevonden: Het tragische lot van El Mekki Terrak
Marokkaanse in VS vertelt hoe zoontje (3) door vader werd vermoord
Bizar moment in Parijse rechtszaal: Marokkaans koppel ziet elkaar voor het eerst
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven