2 juni 2019 - 20:23 - Wereld
Een Marokkaanse imam die in 2017 in Spanje herhaaldelijk een 12-jarig kind zou hebben misbruikt, staat momenteel terecht in Barcelona. Het OM eist 15 jaar gevangenisstraf en zijn uitzetting.
De verdachte genaamd Abdeslam gaf lessen koran aan het kind. Hij maakte daarvan gebruik om hem te misbruiken en hem te bedreigen als hij er met iemand over zou spreken. De misbruiken vonden tussen mei en juli 2017 plaats.
Volgen 20Minutos werd het kind tijdens elke les misbruikt. De imam maakte van zijn positie gebruik om het vertrouwen van de ouders van het kind te winnen. Beiden bezochten regelmatig de moskee waar hij preekte.
De procureur generaal, Sonia Canal, heeft een celstraf van 15 jaar geëist alsook zijn uitzetting na driekwart van zijn straf en een verbod om gedurende 10 jaar naar Spanje terug te keren, naast een schadevergoeding van 60.200 euro voor het kind.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"