12 oktober 2022 - 08:00 - Wereld
Spanje is van plan camera’s te installeren op 40 km van de grens met Marokko. Ze zullen worden geïntegreerd in schepen, vliegtuigen en bewakingsstations in de Straat van Gibraltar.
Tecnobit, een dochteronderneming van de Oesia-groep, gespecialiseerd in geavanceerde technische systemen en producten voor de sectoren lucht- en ruimtevaart, veiligheid en defensie, is in 1985 begonnen met de ontwikkeling van krachtige bewakings-, detectie- en opsporingscamera’s en elektro-optische systemen. De apparatuur wordt nu ingezet voor de bewaking van de Spaanse kustlijn in de Straat van Gibraltar en de grens met Marokko, waar een groot aantal migranten- en drugssmokkelnetwerken actief zijn.
Lees ook: Spanje gaat drones inzetten in buurt van Marokko
De Tecnobit-camera’s zijn in staat om de bewaking dag en nacht uit te voeren, onder alle weersomstandigheden, vanaf het land (antiraketplatform), de zee (oorlogsschepen) of de lucht (vliegtuigen of helikopters), meldt El Español. De ARGOS-camera’s hebben een precisie van 10 microradiaal, de grens van wat de huidige technologie toestaat, en zijn "in staat om doelen op grote afstanden met verbazingwekkende helderheid te volgen", zegt Leticia Martín, productontwikkelingsingenieur bij Technobit.
"Het is ons meest geavanceerde optronische systeem, aangezien het zowel zichtbare spectrumcamera’s, thermische camera’s, laserintegratie, als een automatisch doelcontrole-, detectie- en volgsysteem omvat," zegt Patrick Body, productmanager voor optronische systemen bij Tecnobit. Momenteel kan ARGOS HD-resolutie leveren met een bereik van meer dan 20 kilometer onder optimale omstandigheden. De apparatuur is reeds geïnstalleerd op 29 schepen van de Spaanse marine die belast zijn met de bewaking en de veiligheid, binnen en buiten het grondgebied.
Lees ook: Nieuw bewakingssysteem aan grens Melilla met Marokko
De ORISON thermische infraroodcamera’s zijn geschikt voor observatie op middellange en lange afstand en kunnen werken onder extreme thermische omstandigheden. Speciaal is hun vermogen om continu infrarood in te zoomen, tot op een afstand van 40 kilometer in vliegtuigen, 20 kilometer op schepen en ongeveer 27 kilometer op het land. "Met deze kleine camera heb ik vanuit Tarifa in Marokko een onderscheid kunnen maken tussen auto’s en vrachtwagens", zegt een specialist.
Marokko gaat elektrische Dacia produceren
Hogesnelheidstrein Marrakech-Agadir krijgt impuls
Brandstofprijzen in Marokko: sterke stijging dreigt
Marokko koopt dertig Mirage gevechtsvliegtuigen
Marokko en België slaan handen ineen
Lagere straf voor Marokkaanse rechter na excuses
Marokko oorzaak zware crisis tussen Algerije en Frankrijk
Marokko heeft mooiste stand op Vakantiebeurs Utrecht
Advocaat Inez Weski: "8000 berichten uitgewisseld met zoon Taghi"
Naam Mohammed populairder dan ooit in Nederland
Spanje wil belasting van 100% voor huizenkopers uit Marokko
Onvrede onder Marokkaanse leraren in het buitenland
Europa: valse waarschuwingen om Marokkaanse export te schaden
Schandaal in Rotterdam: belastinggeld naar kaasfabriek in Marokko