18 januari 2024 - 15:00 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten zijn dinsdag begonnen met de sloop van illegale vakantiehuisjes op het strand van Dahomey in Bouznika.
Deze actie markeert het begin van een reeks operaties die gericht zijn op het verwijderen van alle "tijdelijke bezettingen" die in strijd zijn met regelgevende teksten, meldt Challenge. De operatie zou zich kunnen uitbreiden naar het noordelijke strand van Bouznika.
Lees ook: Bekend vissersdorp wordt gesloopt in Marokko
Deze sloopactie maakt deel uit van de bredere inspanningen van de Marokkaanse overheid om bepaalde regio’s en gebieden te ontwikkelen in aanloop naar de Afrika Cup van 2025 en het Wereldkampioenschap Voetbal van 2030. Het strand van Dahomey, dat als een "zwart punt" op de zuidkust van Bouznika wordt beschouwd, staat centraal in deze plannen.
Lees ook: Tanger laat nieuwe appartementen slopen
De beslissing om deze illegale huisjes te slopen heeft geleid tot onvrede onder sommige eigenaren. Zij bekritiseren de autoriteiten vanwege een gebrek aan communicatie en het feit dat ze niet betrokken zijn geweest bij deze besluitvorming.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt