7 augustus 2017 - 16:40 - Marokko
Silya Ziani kwam een tiental dagen geleden vrij nadat Koning Mohammed VI haar gratie verleende. De jonge activiste van de Hirak-protestbeweging stelt tijdens politieverhoren te zijn gefilmd.
“Ik hou de Marokkaanse ordediensten verantwoordelijk als de beelden moesten lekken” verklaarde Silya in een telefonisch gesprek met televisiezender Al Hurra.
De jonge activiste vreest dat hetzelfde gebeurt als met een video van Nasser Zefzafi die onlangs op internet werd gedeeld. De protestleider was half naakt te zien in de video die waarschijnlijk tijdens een verhoor werd gemaakt.
De verspreiding van de video door een website die bekend staat om zijn banden met de Marokkaanse autoriteiten zorgde voor veel ophef op sociale media. Familie en vrienden van Zefzafi noemden de beelden vernederend.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering