Zoeken

Silya Ziani stelt door de politie te zijn gefilmd

7 augustus 2017 - 16:40 - Marokko

Geschreven door Said A.

Silya Ziani kwam een tiental dagen geleden vrij nadat Koning Mohammed VI haar gratie verleende. De jonge activiste van de Hirak-protestbeweging stelt tijdens politieverhoren te zijn gefilmd.

“Ik hou de Marokkaanse ordediensten verantwoordelijk als de beelden moesten lekken” verklaarde Silya in een telefonisch gesprek met televisiezender Al Hurra.

De jonge activiste vreest dat hetzelfde gebeurt als met een video van Nasser Zefzafi die onlangs op internet werd gedeeld. De protestleider was half naakt te zien in de video die waarschijnlijk tijdens een verhoor werd gemaakt.

De verspreiding van de video door een website die bekend staat om zijn banden met de Marokkaanse autoriteiten zorgde voor veel ophef op sociale media. Familie en vrienden van Zefzafi noemden de beelden vernederend.

Lees meer

Silya Ziani met spoed naar het ziekenhuis gebracht (foto)

Silya Ziani is maandagavond met spoed naar het ziekenhuis van Al Hoceima gebracht na onwel te zijn geworden. De jonge activiste had zaterdag de gevangenis verlaten als gevolg...

Premier Marokko reageert op weigering paspoort Silya Ziani

Silya Ziani, Riffijnse activiste en zangeres aan wie Koning Mohammed VI onlangs gratie verleende, wenst naar Europa te reizen om aan een cultureel evenement deel te nemen.

Silya Ziani bedreigd door autoriteiten? (video)

Silya Ziani zou door de autoriteiten worden bedreigd. Dat verklaarde de jonge Hirak-activiste zelf aan de media.

Silya Ziani heeft haar paspoort ontvangen

Silya Ziani heeft eindelijk een paspoort gekregen. De jonge activiste deelde een foto van het identiteitsdocument op Facebook.

Autoriteiten weigeren paspoort Silya Ziani

Silya Ziani wenst medio september naar Parijs te reizen. De Marokkaanse autoriteiten weigeren echter aan de jonge Hirak-activiste een paspoort te geven.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team