Silya Ziani in Parijs aangekomen (foto’s)
Silya Ziani is in Parijs. De Rif-activiste kreeg enkele dagen geleden een paspoort en kwam vrijdagavond in de Franse hoofdstad aan.
21 mei 2018 - 20:30 - Marokko
Silya Ziani gaat trouwen. De bekende activiste van de Hirak beweging in Al Hoceima, heeft op social media haar verloving aangekondigd.
De jonge vrouw deelde het goed nieuws op Facebook en Instagram. Haar verloofde is Berrajjal Faf, een cabaretier uit Nador.
Het huwelijk zal kort na de Ramadan worden gevierd volgens Silya Ziani, die meerdere weken in de Oukacha gevangenis doorbracht alvorens door Koning Mohammed VI te worden gepardonneerd.
Silya Ziani is één van de figuren van de protestbeweging in de Rif. Ze verscheen herhaaldelijk samen met Nasser Zefzafi en was zeer actief tijdens demonstraties en op social media. Sinds haar vrijlating zet ze zich in voor de vrijlating van de Hirak-gevangenen en geeft regelmatig conferenties in het buitenland, met name in Frankrijk en Nederland.
Lees meer
Silya Ziani is in Parijs. De Rif-activiste kreeg enkele dagen geleden een paspoort en kwam vrijdagavond in de Franse hoofdstad aan.
Silya Ziani lijdt aan depressie. De jonge activiste van de protestbeweging Hirak Al Hoceimavwordt in de Oukacha gevangenis in Casablanca vastgehouden.
Silya Ziani is maandagavond met spoed naar het ziekenhuis van Al Hoceima gebracht na onwel te zijn geworden. De jonge activiste had zaterdag de gevangenis verlaten als gevolg...
Silya Ziani heeft een rol te pakken in een Amazigh televisieserie op Channel 8. De jonge activiste van de Hirak beweging kondigde enkele dagen geleden ook al haar verloving aan.
Salima Zyani, meer bekend als Silya Ziani, heeft geen gevangenen ontmoet die tijdens demonstraties in Al Hoceima werden gearresteerd. Dat meldt de gevangenisadministratie DGAPR.