26 oktober 2024 - 15:30 - Marokko
De bouw van de Sidi Abbou-dam in Taounate in de Marokkaanse Rif, vordert sneller dan verwacht. Het project is al voor 80% voltooid en zal naar verwachting in augustus 2025 worden afgerond, een jaar eerder dan gepland.
De dam, die volledig door Marokkaanse bedrijven wordt gebouwd, maakt deel uit van een strategie om te voldoen aan de groeiende vraag naar water in de regio en de sociaaleconomische ontwikkeling te stimuleren.
Lees ook: Mohammed V-dam in Nador verhoogd
De Sidi Abbou-dam kost 1,28 miljard dirham en omvat een reservoir van 200 miljoen kubieke meter. Naast de irrigatie van 5000 hectare landbouwgrond, zal de dam ook bijdragen aan de drinkwatervoorziening, bescherming tegen overstromingen en het creëren van banen. Er worden meer dan 360.000 werkdagen verwacht.
Lees ook: Nieuwe dam in Al Hoceima bijna klaar
De dam is een voorbeeld van Marokko’s inzet voor duurzaam waterbeheer. Het ontwerp omvat innovatieve technieken, zoals een betonnen hoofddam en een aarden dijk met een kleikern, voor optimaal waterbeheer in de regio.
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!