18 september 2014 - 21:49 - Marokko
Seksuele voorlichting moet in Marokkaanse scholen worden onderwezen. Dat verklaarde gynaecoloog Nadia Meziane tijdens de presentatie van een onderzoek over erectiestoornissen deze week.
Voor het onderzoek werd met 202 vrouwen gesproken over hun seksuele gewoontes. 45% van deze vrouwen vertelden dat hun partner met erectiestoornissen kampt, en 13% met ernstige erectiestoornissen.
Deze aandoeningen hebben meestal een medische oorzaak zoals diabetes, hart-en vaatziekten, hypertensie, depressie, roken of alcohol. Zo bleek dat 24 ondervraagde vrouwen partners hebben die aan diabetes lijden, 18 aan hypertensie, 5 hebben hartproblemen en 6 zijn depressief. Bovendien heeft 2% een partner met alcoholproblemen.
Seksuoloog Khadija Alami Mchachi stelde in een gesprek met TelQuel dat het tijd is om het taboe rond erectiestoornissen te doorbreken omdat het impact ervan op de samenleving steeds voelbaarder wordt. De angst om erover te praten leidt volgens haar tot een gebrek aan begrip en tederheid tussen man en vrouw. De vrouw voelt zich nutteloos, wordt zelf depressief en ervaart in sommige gevallen moeilijkheden om zwanger te worden.
Voor gynaecoloog Nadia Meziane is het dus echt tijd voor onderwijzing en voorlichting over seksualiteit. Dit zou ook "mannen moeten helpen om vrouwen niet meer enkel als lustobjecten te beschouwen".
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd