Zoeken

Sebta gaat doorgang dragers tot 4000 per dag beperken (video)

12 maart 2017 - 21:35 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Vanaf maandag zullen nog maar 4000 dragers de grensovergang Tarajal II naar Sebta mogen oversteken. De nieuwe overgang werd in februari geopend en enkele dagen later om veiligheidsredenen opnieuw gesloten.

Door het aantal doorgangen te limiteren willen beide landen de « veiligheid garanderen » van de dragers bericht Europa Press.

De autoriteiten van Sebta hebben ook nieuwe beperkingen aangekondigd met betrekking tot de goederen die naar Marokko worden gesmokkeld. De dragers, overwegend vrouwen, zullen balen van maximaal 60 cm lang mogen meenemen. Dat stelt Nicolás Fernández Cucurull, overheidsafgevaardigde in Sebta.

De grensovergang Tarajal II werd op 27 februari ingehuldigd en kort daar vanwege veiligheidsproblemen terug gesloten. De overgang zal vanaf maandag terug open zijn om « spanningen aan beide kanten van de grens » te vermijden daar tienduizenden mensen van de smokkel tussen Marokko en de enclave leven.

Lees meer

Grensovergang Sebta tot 11 september gesloten

De grensovergang Tarajal tussen Marokko en Sebta zal gesloten blijven tot 11 september als gevolg van de viering van Eid ul-Adha.

Smokkelaars zijn situatie bij grens Sebta spuugzat

De bouw van de nieuwe grensovergang Tarajal II naar Sebta blijft voor onvrede zorgen. De smokkelaars hebben dinsdag geprotesteerd tegen de moeilijke doorgang en de vele...

Marokko verbiedt grens met Sebta voor dragers

De grens tussen Marokko en Sebta is tijdelijk gesloten voor dragers die smokkelgoederen in de enclave gaan halen. De sluiting werd door de Marokkaanse autoriteiten besloten.

Sebta verbiedt doorgang Marokkaanse draagsters

Vanaf maandag mogen Marokkaanse draagsters de grens naar Sebta niet meer oversteken om smokkelwaar in de enclave te gaan halen.

Marokkaanse komt om bij stormloop in Sebta

Een Marokkaanse vrouw is zondag bij de grensovergang Tarajal II tussen Marokko en Sebta omgekomen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team