13 december 2011 - 23:29 - Marokko
De auteur van de schietpartij die ten minste zes doden en 123 gewonden maakte op dinsdag te Luik in België, heet Nordine Amrani, een Belg van Marokkaanse afkomst die zelfmoord pleegde na het bloedbad te hebben aangericht.
Zes personen, een jonge man van 20, twee tieners van 15 en 17, een dame van 75 jaar en een kindje van 16 maanden werden gedood in de schietpartij, aldus de procureur in Luik.
De dader zou niet alleen zijn geweest en gebruikte granaten en een kalasjnikovgeweer. Nordin Amrani gooide vanop het platform van een bakkerij op de Place Saint-Lambert granaten op de voorbijgangers en een bushokje. Daarna schoot hij nog met zijn geweer.
Nordine Amrani, 33, moest zich dezelfde dag bij de politie verantwoorden voor zedenfeiten. Hij was in 2008 in Luik veroordeeld voor wapenhandel en drugsbezit en voorwaardelijk vrijgesteld in oktober vorig jaar.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd