Zoeken

Saoedi-Arabië bouwt ziekenhuis en universiteit in Agadir

14 juli 2015 - 21:30 - Economie

Geschreven door Laila A.

Dankzij een donatie van 175 miljoen dollar van Saoedi-Arabië zullen in Agadir een nieuw ziekenhuis en een faculteit geneeskunde en farmacie worden gebouwd.

Een overeenkomst werd gisteren in die zin ondertekend tussen de Marokkaanse en Saoedische overheden tijdens een internationale conferentie in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.

Saoedi-Arabië zal volgens de overeenkomst de bouw financieren van een universitair ziekenhuis van 142 miljoen dollar en een faculteit geneeskunde en farmacie van 33 miljoen dollar in Agadir.

Deze donatie is onderdeel van het Saoedisch aandeel aan de financiële steun van de Samenwerkingsraad van de Arabische Golfstaten. Deze steun werd in 2012 besloten. Saoedi-Arabië beloofde toen 1,25 miljard dollar aan Marokko.

Lees meer

Saoedi-Arabië wil directe zeeroute met Marokko

Saoedische privé-groepen overwegen een directe zeeroute met Marokko te openen, om de handel tussen de twee landen te bevorderen.

Saoedi-Arabië investeert 22 miljard dollar in Marokkaanse wapenindustrie

Saoedi-Arabië gaat de ontwikkeling van een Marokkaanse wapenindustrie financieren. Riyad gaat 22 miljard dollar in deze nieuwe industrie investeren.

Tanger krijgt nieuw ziekenhuis van 2,3 miljard

Koning Mohammed VI heeft de bouwwerken gelanceerd van een universitair ziekenhuis in Tanger. Het complex wordt door Qatar gefinancierd en zal 2,33 miljard dirham kosten.

Marokko krijgt opnieuw 400 miljoen van Saoedi-Arabië

De Saoedische Fonds voor Ontwikkeling heeft maandag nog eens 400 miljoen dollar aan Marokko gedoneerd voor ontwikkelingsprojecten.

Saudi-Arabië investeert 38 miljard in Marokko

Saoedi-Arabië gaat nog vóór eind volgend jaar ruim 38 miljard dirham investeren in Marokko. Dat verklaarde Mohamed bin Badr Al-Doussari, lid van de Marokkaans-Saoedisch...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team