Sterke daling benzineprijs in Marokko
Goed nieuws voor automobilisten in Marokko. Vanaf 1 april zal de prijs van brandstof naar verwachting sterk dalen.
15 september 2015 - 21:10 - Economie
In Marokko kost benzine duur. Het land is 17e in de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika en 89e wereldwijd. Een liter benzine kost er gemiddeld 1,08 dollar. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van Global Petrol Price.
In Libië is benzine nog steeds het goedkoopst met 0,14 dollar de liter. Daarna volgen Saoedi-Arabië (0,16 dollar), Koeweit (0,21 dollar) en Algerije (0,22 dollar).
Op de ranglijst staan 174 landen. Venezuela staat op de eerste plaats met een liter benzine aan 0,02 dollar. Voor de ranglijst werd gekeken naar de basisprijs van ruwe olie in januari 2015. Een vat kostte toen 81 dollar.
Volgens Global Petrol Price varieert de prijs van een liter benzine in Marokko tussen 0,77 en 1,46 dollar. Eind 2014 schafte Marokko alle subsidie op brandstof definitief af.
Lees meer
Goed nieuws voor automobilisten in Marokko. Vanaf 1 april zal de prijs van brandstof naar verwachting sterk dalen.
Uit een nieuw rapport van het World Economic Forum (WEF) blijkt dat Marokko de beste infrastructuur in Noord-Afrika en de derde beste infrastructuur in Afrika heeft.
Dankzij een donatie van 175 miljoen dollar van Saoedi-Arabië zullen in Agadir een nieuw ziekenhuis en een faculteit geneeskunde en farmacie worden gebouwd.
De Algerijnse douanediensten hebben nabij de grensstad Tlemcen ruim 30.700 liter smokkel benzine onderschept die voor Marokko bestemd waren.
Benzine is sinds maandag om middernacht duurder in Marokko. De gedeeltelijke indexering van de prijzen van brandstoffen werd op 19 augustus door de regering besloten.