15 september 2015 - 21:10 - Economie
In Marokko kost benzine duur. Het land is 17e in de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika en 89e wereldwijd. Een liter benzine kost er gemiddeld 1,08 dollar. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van Global Petrol Price.
In Libië is benzine nog steeds het goedkoopst met 0,14 dollar de liter. Daarna volgen Saoedi-Arabië (0,16 dollar), Koeweit (0,21 dollar) en Algerije (0,22 dollar).
Op de ranglijst staan 174 landen. Venezuela staat op de eerste plaats met een liter benzine aan 0,02 dollar. Voor de ranglijst werd gekeken naar de basisprijs van ruwe olie in januari 2015. Een vat kostte toen 81 dollar.
Volgens Global Petrol Price varieert de prijs van een liter benzine in Marokko tussen 0,77 en 1,46 dollar. Eind 2014 schafte Marokko alle subsidie op brandstof definitief af.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven