Zoeken

Samuel Eto’o verliest geduld tegen Lekjaa en Motsepe: Afrikaanse voetbalbond grijpt hard in!

16 januari 2026 , 09:00 - Nawel Serdouni - Sport

De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft een ingrijpende beslissing genomen naar aanleiding van incidenten tijdens de kwartfinale van de Afrika Cup 2025 in Marokko. Samuel Eto’o, de voorzitter van de Kameroense voetbalbond (Fecafoot), is voor vier wedstrijden geschorst. De sanctie volgt op zijn optreden tijdens het duel tussen Kameroen en Marokko, dat afgelopen vrijdag plaatsvond.

Naast de sportieve schorsing is Eto’o veroordeeld tot een boete van 20.000 dollar. De tuchtcommissie van de CAF baseert de straf op de houding van de oud-international tijdens de ontmoeting die de Ontembare Leeuwen met 2-0 verloren. Deze nieuwe maatregel komt bovenop een eerdere schorsing van zes maanden die de FIFA in september vorig jaar al tegen hem uitsprak.

Lees ook: Harde analyse Afrika Cup-arbitrage: Marokko zwaar benadeeld

Tijdens de wedstrijd zou Eto’o zijn onvrede over de arbitrage niet onder stoelen of banken hebben gestoken. Getuigen en beeldmateriaal tonen aan dat hij vanaf de eretribune rechtstreeks de confrontatie zocht met de Marokkaanse bondsvoorzitter Fouzi Lekjaa en CAF-voorzitter Patrice Motsepe. Ondanks deze incidenten toonde de Kameroense leider zich na afloop in de kleedkamers opvallend mild door zijn spelers te steunen en de Marokkaanse organisatie te complimenteren.

Lees ook: Marokko te sterk voor Kameroen, nu historische halve finale

De Fecafoot laat weten het niet eens te zijn met de uitspraak en noemt het besluit onvoldoende onderbouwd. De bond bekritiseert de snelheid van de procedure en stelt dat er geen sprake is geweest van een eerlijk proces. Samuel Eto’o heeft inmiddels aangekondigd in beroep te gaan tegen de opgelegde sancties.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team