Zoeken

Vertrekt Walid Regragui? Geruchten steeds sterker na AFCON-finale

25 januari 2026 , 23:00 - Nawel Serdouni - Sport

De toekomst van Walid Regragui bij het Marokkaans elftal is momenteel het onderwerp van gesprek in de sportwereld. Hoewel de bondscoach de afgelopen jaren voor historische resultaten heeft gezorgd, roept de recente afloop van de Afrika Cup vragen op over het vervolg van zijn ambtstermijn. Terwijl de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) zich nog niet officieel heeft uitgesproken, lijkt de technische leiding de balans op te maken na een bewogen periode.

Er doen hardnekkige geruchten de ronde over een mogelijk vertrek van Regragui in de nabije toekomst. Na de nederlaag in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal, die eindigde in 1-0, zou de bondscoach zijn positie heroverwegen. Regragui had zijn sportieve toekomst eerder zelf gekoppeld aan het behalen van de eindzege. Ondanks een overeenkomst die nog loopt tot 2026, zorgt het mislopen van de titel voor twijfel over het voortzetten van de samenwerking.

Lees ook: : Achraf Hakimi verbreekt stilte na finale van Afrika Cup

De bewuste wedstrijd op zondag 19 januari 2025 verliep opmerkelijk. Het duel werd tijdelijk onderbroken toen de Senegalese selectie zich gedurende 17 minuten van het veld terugtrok na een strafschopbeslissing in het voordeel van Marokko. Nadat Brahim Díaz deze kans niet wist te verzilveren, scoorde Pape Gueye in de 94ste minuut het winnende doelpunt voor Senegal. De Marokkaanse delegatie heeft inmiddels een officiële klacht ingediend bij de bonden CAF en FIFA vanwege de arbitrage van de Congolees Jean-Jacques Ndala en de algemene houding van de tegenstander.

Een eventueel afscheid van de bondscoach zou een belangrijke fase voor de Atlas Leeuwen afsluiten. Sinds zijn aanstelling voor het WK van 2022 heeft hij een solide statistische balans opgebouwd:

 Wedstrijden: 66
 Overwinningen: 48
 Nederlagen: 9
 Grote successen: 4e plaats op het WK 2022, finalist op de Afrika Cup 2025.

Lees ook: : Brahim Díaz aan Marokko: "Sorry"

Tegelijkertijd kijkt de Marokkaanse voetbalbond al naar de verdere toekomst, met het oog op het WK van 2030. Volgens berichtgeving van de krant AS zijn er gesprekken gaande met de Spaanse voetballegende Andrés Iniesta. Er wordt gekeken naar een mogelijke rol als technisch directeur of een functie binnen de staf om het sportieve project van het koninkrijk te ondersteunen. Op dit moment blijft het echter onduidelijk wie de selectie zal leiden tijdens het WK van 2026, waar Marokko in groep C gekoppeld is aan Brazilië, Haïti en Schotland.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team