20 mei 2014 - 18:13 - Marokko
Tien Marokkaanse salafisten werden dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot 5 à 8 jaar gevangenisstraf voor een moordpoging op een waarzegster in Salé.
De tien verdachten werden vervolgd voor de oprichting van een criminele bende, het beramen van terroristische daden door intimidatie en geweld en illegale bijeenkomsten.
Twee hoofdverdachten kregen een celstraf van 10 jaar opgelegd. Drie werden veroordeeld tot 8 jaar en de rest tot 5 jaar gevangenisstraf.
Enkel de twee hoofdverdachten hadden in 2012 effectief geprobeerd om de chouafa te vermoorden. Ze waren haar huis binnengelopen met messen, hamers en vooraf geknoopte touwen om haar te wurgen of op te hangen. De twee waren onzeker over de manier waarop ze te werk moesten gaan.
Hun arrestatie leidde naar de acht andere verdachten. Het politieonderzoek toonde aan dat het groepje salafisten terreurdaden tegen de overheid voorbereidde.
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"