16 januari 2011 - 18:17 - Wereld
Het agentschap van Royal Air Marokko in Straatsburg in het Noordoosten van Frankrijk, is gedeeltelijk verbrand en de muren beklad met racistisch opmerkingen op donderdagavond.
Deze incident, die ook de lokalen van een Turkse vereniging en gemeentelijke gebouwen heeft geraakt, is vrijdag veroordeelt door Roland Ries, burgemeester van Straatsburg, die zelf slachtoffer was van racistische daden in januari 2010 omdat hij de bouw van een minaret voor de Grote Moskee van Straatsburg steunt.
"Deze aanvallen raken alle Straatsburgers en ondermijnen ons vermogen om samen te leven. Ik hoop dat de daders van deze misdrijven, die ik hard veroordeel, snel worden teruggevonden en bestraft", aldus Roland Ries.
De verbrande lokalen, met inbegrip van de kantoren van Royal Air Marokko, zijn allen gevestigd in éénzelfde gebouw van Straatsburg, een stad waar een indrukwekkende reeks van racistische degradatie is opgemerkt in 2010.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit