14 september 2024 - 23:50 - Marokko
Een in Europa wonende Marokkaanse vrouw is het slachtoffer geworden van een aanranding tijdens een roqya-sessie in Marokko.
De feiten dateren van afgelopen zomer. Het slachtoffer bezocht de raqi in de hoop op spirituele genezing, maar tijdens de sessie begon hij haar geslachtsdelen aan te raken. De vrouw verliet onmiddellijk het huis van de genezer en deed aangifte bij de politie.
Lees ook: Marokko: roqyas die uitlopen op marteling, meerdere klachten
De politie arresteerde de raqi. De zaak kwam aanvankelijk voor de rechtbank van Sefrou, maar werd doorverwezen naar de hogere rechtbank omdat het Openbaar Ministerie zich onbevoegd verklaarde. De hogere rechtbank besloot de raqi in hechtenis te nemen en over te brengen naar de gevangenis van Bourkaiz.
Lees ook: Roqya in Marokko: onderzoek naar seksueel misbruik in naam van exorcisme
De raqi afkomstig uit Imouzzer Kandar, in de regio Fez-Meknes, is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en moet de vrouw een schadevergoeding van 10.000 dirham betalen.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs