18 juli 2019 , 19:20 - Saïd Amraoui - Sport
Riyad Mahrez, aanvoerder van het Algerijns elftal, presteert uitstekend op de Afrika Cup 2019 in Egypte. De voetballer wordt als een held beschouwd in zijn land, maar is ook een trots in Marokko, waarvan zijn moeder afkomstig is.
De 28-jarige vleugelspeler heeft eveneens de Franse nationaliteit en speelde vier seizoenen voor Leicester City in Groot-Brittannië. Hij vertrok vorig jaar naar Manchester City en komt sinds 2014 uit voor Algerije.
Zijn keuze voor Algerije was bedoeld als een eerbetoon aan zijn overleden vader die ervan droomde hem in Algerijns elftal te zien spelen. Sinds de dood van zijn vader wordt Mahrez overval door zijn moeder vergezeld. Ze was zelfs aanwezig toen hij zijn contract met Manchester City tekende.
Samen met Leicester City was Mahrez de eerste Arabische en Afrikaanse speler die het kampioenschap van Engeland won. Dat was in 2016. Hij speelde tevens vijftig wedstrijden met het Algerijns elftal, scoorde twaalf doelpunten en maakte twintig assists. Vrijdag wordt hij ook op het veld verwacht om met Algerije de finale van de Afrika Cup 2019 tegen Senegal te spelen. In Marokko wordt geduimd voor een overwinning van het buurland.
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière
PSG wil "hoge prijs" betalen voor Marokkaans talent
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht