18 april 2016 - 22:30 - Economie
Forbes heeft zijn nieuwe ranking van rijkste mannen in de Arabische wereld gepubliceerd. De ranking kent wat Marokkaanse miljardairs betreft weinig verandering ten opzichte van vorig jaar.
Met een geschatte fortuin van 1,9 miljard dollar is Othman Benjelloun opnieuw de rijkste man van Marokko. Toch daalde zijn fortuin met 400 miljoen dollar vergeleken met vorig jaar.
Minister Aziz Akhannouch van Landbouw en Visserij is de tweede Marokkaan in de ranking met een fortuin van 1,3 miljard dollar. De zakenman is actief in verschillende sectoren zoals aardolie, gas en chemische producten. Zijn vrouw, Salwa Idrissi Akhannouch, staat aan het hoofd van de Morocco Mall in Casablanca, één van de grootste winkelcentra van Afrika.
Wijlen Miloud Chaabi staat niet in de nieuwe ranking. De Marokkaanse miljardair overleed afgelopen weekend. Hij stond vorig jaar op de 34e plaats in de Forbes-ranglijst.
Verrassend is dat zoals elk jaar, Koning Mohammed VI niet in de ranking staat. Zijn fortuin wordt nochtans geschat op ruim 1,5 miljard euro.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje