Drie Marokkanen in top-50 Arabische miljardairs
In de ranking van vijftig rijkste mannen in de Arabische wereld van Arabian Business staan dit jaar drie Marokkaanse miljardairs.
18 april 2016 - 22:30 - Economie
Forbes heeft zijn nieuwe ranking van rijkste mannen in de Arabische wereld gepubliceerd. De ranking kent wat Marokkaanse miljardairs betreft weinig verandering ten opzichte van vorig jaar.
Met een geschatte fortuin van 1,9 miljard dollar is Othman Benjelloun opnieuw de rijkste man van Marokko. Toch daalde zijn fortuin met 400 miljoen dollar vergeleken met vorig jaar.
Minister Aziz Akhannouch van Landbouw en Visserij is de tweede Marokkaan in de ranking met een fortuin van 1,3 miljard dollar. De zakenman is actief in verschillende sectoren zoals aardolie, gas en chemische producten. Zijn vrouw, Salwa Idrissi Akhannouch, staat aan het hoofd van de Morocco Mall in Casablanca, één van de grootste winkelcentra van Afrika.
Wijlen Miloud Chaabi staat niet in de nieuwe ranking. De Marokkaanse miljardair overleed afgelopen weekend. Hij stond vorig jaar op de 34e plaats in de Forbes-ranglijst.
Verrassend is dat zoals elk jaar, Koning Mohammed VI niet in de ranking staat. Zijn fortuin wordt nochtans geschat op ruim 1,5 miljard euro.
Lees meer
In de ranking van vijftig rijkste mannen in de Arabische wereld van Arabian Business staan dit jaar drie Marokkaanse miljardairs.
Forbes heeft zijn nieuwe lijst van rijkste mannen ter wereld uitgebracht. In Marokko zijn de miljardairs dit jaar nog iets rijker geworden.
Othmane Benjelloun, de rijkste man van Marokko, wil een wolkenkrabber van 65 verdiepingen laten bouwen in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
Het tijdschrift Forbes heeft deze week een nieuwe ranking van rijkste mensen in de wereld gepubliceerd. De ranking van Marokkaanse miljardairs levert een verrassing op.
Zoals elk jaar heeft Amerikaanse magazine Forbes zijn bekende ranking van miljardairs gepubliceerd. En zoals elk jaar staan er ook Marokkanen in de ranking.