25 februari 2021 - 14:00 - Wereld
Het laatste standbeeld van de voormalige Spaanse dictator Francisco Franco dat in Melilla stond, is op dinsdag 23 februari weggehaald, na een voorstel gesteund door de partijen Coalición por Melilla, Ciudadanos en PSOE.
Het standbeeld dat dinsdag is verwijderd, werd in 1978, drie jaar na de dood van dictator Francisco Franco, geplaatst. Het monument herdacht zijn rol als commandant van het Spaanse Legioen in de Rifoorlog, een conflict dat in de jaren twintig van de vorige eeuw door Spanje en Frankrijk werd uitgevochten in het bergachtige Rifgebied van Marokko.
"Dit is een historische dag voor Melilla", zei Elena Fernandez Trevino, verantwoordelijk voor onderwijs en cultuur in de enclave. Ze benadrukte dat het standbeeld "het enige is dat gewijd is aan een dictator en zich nog steeds in de openbare ruimte bevindt in Europa".
Over het voorstel om het standbeeld te verwijderen is gestemd in de gemeenteraad van Melilla. Dit voorstel werd gesteund door de partijen Coalición por Melilla, Ciudadanos en PSOE. Alleen de Vox-partij verzette zich tegen het opheffen van het standbeeld, met het argument dat het de militaire rol van Franco eerde en niet zijn dictatuur. De Volkspartij gaf er de voorkeur aan zich van stemming te onthouden.
Wordt Ziyech de verrassing van Real Madrid?
Spaanse havens vrezen verlies van miljarden euro’s door Tanger Med
Marokko krijgt gigantische batterijfabriek
Parijs viert Marokkaanse kaftan
Grote cocaïnevangst voor Marokkaanse kust (video)
Gad Elmaleh middelpunt schandaal in Marokko
Arabische universiteit roept op tot boycot Nederland
Gewelddadige botsingen tussen Marokkanen en Algerijnen in Spaanse gevangenis
Begroting Algerije: 7,7 miljard dollar voor Polisario
Ophef in Israël na bezoek ex-grootmoefti Ekrima Sabri aan Marokko
Prins Moulay Hicham reageert op uitwijzing uit Tunesië
Europees Parlement: Marokko zette Spanje onder druk
Spanje verhoogt budget voor door Marokko geclaimde rotsen en eilanden
Arrestatie na vondst lichaam Mohamed (17) in Frankrijk