2 mei 2019 - 18:50 - Marokko
De Marokkaanse mensenrechtenraad CNDH heeft begin deze week laten weten dat de Riffijnse activisten van de Hirak-beweging die vastzitten, een einde hebben gemaakt aan hun hongerstaking.
Volgens de raad gebeurde dat als gevolg van een bezoek van een delegatie van de CNDH aan de leden van de Hirak-beweging uit Al Hoceima.
De gevangenisadministratie DGAPR belooft extra inspanningen te leveren om de detentievoorwaarden en het goede verloop van familiebezoeken te waarborgen voor de veroordeelde activisten.
Een delegatie van de raad had de gevangenen op 11 april, kort na hun transfer van de gevangenis van Casablanca naar detentiecentra in Fez, Tanger, Al Hoceima, Nador en Tetouan, bezocht. Verantwoordelijken van de CNDH hadden voorafgaand dit bezoek gesprekken gehad met de moeders en andere familieleden van de activisten.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf