Zoeken

Rif nieuwe broeinest voor Jihad-ronselaars

11 augustus 2017 - 14:31 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Het American Enterprise Institute voor politiek onderzoek heeft zorgwekkende gegevens vrijgegeven over de aanwezigheid van de terroristische organisaties Daesh en Al Qaeda in het noorden van Marokko.

Volgens het rapport hebben deze organisaties van de demonstraties van de Hirak-protestbeweging en de onvrede in het Rif-gebied gebruik gemaakt om mensen in de regio te rekruteren. Dat gebeurde zowel op straat als op internet.

Assabah stelt dat de Amerikaanse autoriteiten de infiltratie van terroristische bewegingen in Noord-Afrika, en voornamelijk in Marokko, hebben bevestigd. Het koninkrijk is niet alleen een voorkeursdoelwit voor Jihad-ronselaars in de regio. Ook Algerije, Mauritanië en Libië werden door de Amerikaanse autoriteiten gewaarschuwd.

Lees meer

Daesh wil van demonstraties Rif profiteren

Daesh probeert volgens Marokkaanse media misbruik te maken van de evenementen in Al Hoceima en de rest van de Rif om nieuwe strijders aan te werven.

Honderdtal leden Polisario naar Daesh vertrokken

Terroristische organisaties blijven strijders aanwerven in de rangen van de Polisario. Een honderdtal leden van de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara zouden zich bij...

Terreurcel opgerold in Nador, vijf arrestaties

De Marokkaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van vijf leden van een terroristische cel van Daesh in Nador.

Marokko rolt opnieuw terreurcel Daesh op

De Marokkaanse autoriteiten hebben zaterdag de ontmanteling aangekondigd van een terroristische cel van de terreurorganisatie Daesh.

Marokkanen liefhebbers van Daesh-inhoud op internet

Uit een nieuw onderzoek van een Britse denktank blijkt dat veel Marokkanen naar inhoud over de terroristische organisatie Daesh op internet zoeken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team