Daesh wil van demonstraties Rif profiteren
Daesh probeert volgens Marokkaanse media misbruik te maken van de evenementen in Al Hoceima en de rest van de Rif om nieuwe strijders aan te werven.
11 augustus 2017 - 14:31 - Marokko
Het American Enterprise Institute voor politiek onderzoek heeft zorgwekkende gegevens vrijgegeven over de aanwezigheid van de terroristische organisaties Daesh en Al Qaeda in het noorden van Marokko.
Volgens het rapport hebben deze organisaties van de demonstraties van de Hirak-protestbeweging en de onvrede in het Rif-gebied gebruik gemaakt om mensen in de regio te rekruteren. Dat gebeurde zowel op straat als op internet.
Assabah stelt dat de Amerikaanse autoriteiten de infiltratie van terroristische bewegingen in Noord-Afrika, en voornamelijk in Marokko, hebben bevestigd. Het koninkrijk is niet alleen een voorkeursdoelwit voor Jihad-ronselaars in de regio. Ook Algerije, Mauritanië en Libië werden door de Amerikaanse autoriteiten gewaarschuwd.
Lees meer
Daesh probeert volgens Marokkaanse media misbruik te maken van de evenementen in Al Hoceima en de rest van de Rif om nieuwe strijders aan te werven.
Terroristische organisaties blijven strijders aanwerven in de rangen van de Polisario. Een honderdtal leden van de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara zouden zich bij...
De Marokkaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van vijf leden van een terroristische cel van Daesh in Nador.
De Marokkaanse autoriteiten hebben zaterdag de ontmanteling aangekondigd van een terroristische cel van de terreurorganisatie Daesh.
Uit een nieuw onderzoek van een Britse denktank blijkt dat veel Marokkanen naar inhoud over de terroristische organisatie Daesh op internet zoeken.