Aanslag Barcelona: politie sprak net voor aanslag met dader
Een Catalaanse politieagent sprak meerdere minuten met één van de terroristen die in augustus de aanslag in het centrum van Barcelona pleegden. Veertien mensen kwamen toen om.
14 september 2017 - 15:00 - Wereld
Enkele minuten na met een bestelwagen tientallen mensen te hebben aangereden in het hartje van Barcelona werd Younes Abouyaacoub tussen de vluchtende mensen gefilmd. De jongeman had toen een verbijsterende reactie.
De vrouw die filmde vroeg aan de gepanikeerde voorbijgangers wat er was gebeurd. Niemand antwoordde behalve Younes Abouyaacoub. « Ik weet niet wat er gebeurde, het gebeurde ginder », aldus de jongeman alvorens op zijn gemak door te lopen. Video!
Lees meer
Een Catalaanse politieagent sprak meerdere minuten met één van de terroristen die in augustus de aanslag in het centrum van Barcelona pleegden. Veertien mensen kwamen toen om.
De beelden gingen de wereld over. De vader van een peuter van 3 jaar die bij de aanslag in Barcelona omkwam heeft een emotionele ontmoeting gehad met de imam van zijn stad.
Volgens voorlopige gegevens vielen er donderdagnamiddag bij de aanslag in Barcelona geen Marokkaanse slachtoffers.
De Spaanse autoriteiten hebben de namen vrijgegeven van de vijf jongeren die afgelopen donderdag door de politie werden doodgeschoten tijdens een aanslag in Cambrils.
Een jonge Marokkaan wordt ervan verdacht deel te hebben genomen aan de aanslag van Barcelona waarbij donderdag dertien doden en ruim honderd gewonden vielen.