3 maart 2025 - 14:40 - Sport
De Engelse voetbalcompetitie heeft maatregelen aangekondigd om voetballers die de Ramadan naleven te ondersteunen. Tijdens de Ramadan, die van 1 tot 30 maart 2025 plaatsvindt, mogen voetballers hun vasten verbreken tijdens avondwedstrijden.
In de FA Cup, die gedurende de Ramadan wordt gespeeld, zullen wedstrijden kort worden onderbroken om spelers de gelegenheid te geven te eten en te drinken. "Spelers die vasten mogen een korte pauze nemen om hun vasten te verbreken", aldus de Engelse voetbalbond in een verklaring. "Er wordt een geschatte tijd afgesproken om het spel stil te leggen, maar deze onderbreking mag niet worden gebruikt om te drinken of voor tactische besprekingen."
Lees ook: Profvoetballers en Ramadan in Nederland: vasten en presteren op het hoogste niveau
De Premier League heeft de afgelopen jaren soortgelijke maatregelen genomen. Moslimspelers mogen tijdens een natuurlijke spelonderbreking, zoals een doeltrap of inworp, hun vasten verbreken.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten
Brahim Diaz: achter de schermen van zijn keuze voor Marokko
Marokkaanse strategie om binationals te strikken onthuld
Djamel Belmadi getipt als nieuwe coach Hakim Ziyech
Spelers RS Berkane in Algerije aangekomen
Onzekere toekomst voor Azzedine Ounahi