Ramadan 2018: Marokko draait zondag klok uur achteruit
Op zondag 13 mei keert Marokko terug naar wintertijd ter gelegenheid van de Ramadan.
- Marokko
Marokko keert in de nacht van zondag 17 juni 2018 terug naar zomertijd. Dat laat het ministerie van Openbare dienst en Modernisering van de administratie in een verklaring weten.
Twee dagen na Eid ul-Fitr, feest dat het einde van de Ramadan inluidt, wordt de klok dus 60 minuten vooruit gezet en is het om 02:00 uur 03:00 uur.
Marokko was op 13 mei naar wintertijd overgestapt vanwege de Ramadan. Het koninkrijk verandert elk jaar op vaste data het uur. De zomertijd gaat in op de laatste zondag van maart tot de laatste zondag van oktober, behalve tijdens de maand Ramadan.
Het nut van de uurverandering wordt sterk betwist in Marokko waar een petitie tegen de uurverandering door duizenden mensen werd ondertekend en aan de voormalige Premier Abdelilah Benkirane was overhandigd.
Lees meer
Op zondag 13 mei keert Marokko terug naar wintertijd ter gelegenheid van de Ramadan.
Op zondag keert Marokko net zoals het merendeel van de Europese landen, terug naar wintertijd.
Zoals elk jaar voor de maand Ramadan schakelt Marokko opnieuw over naar wintertijd. Dit jaar vindt de verandering op 13 mei plaats.
Net zoals elk jaar keert Marokko net na de Ramadan terug naar zomertijd. Dat gebeurt dit jaar in de nacht van zondag 10 juli.
In de nacht van zondag 17 juni 2018 keert Marokko om 02:00 uur terug naar zomertijd. Dat bericht het ministerie van Openbare diensten en Modernisatie van de administratie.