8 mei 2019 - 15:20 - België
Een lagere school in het Brusselse Laken heeft de ouders van moslimkinderen die willen vasten gewaarschuwd dat er niet zal worden ingegrepen als hun kinderen onwel worden tijdens de Ramadan.
Volgens Belgische media wijst de Emile Bockstael school alle verantwoordelijkheid af in het geval dat een kind dat vast onwel wordt.
Om problemen te voorkomen heeft de school aan de ouders gevraagd om een toestemmingsformulier in te vullen als ze akkoord gaan met het feit dat hun kinderen tijdens de schooluren vasten. Geven de ouders toestemming dan zal de school niet ingrijpen als de kinderen zich niet goed voelen.
De media houdt vol dat het gebruikelijk is dat jonge kinderen helemaal alleen besluiten om te vasten in het weekend en soms zelfs op school, wat voor enige bezorgdheid zorgt bij het onderwijspersoneel. Het Moslimexecutieve van België had in het verleden al schoolkinderen en studenten vrijgesteld van de Ramadan in examenperiodes.
De stad Brussel heeft het besluit van de school veroordeeld. Ook de directeur van de dienst voor openbaar onderwijs vindt het besluit onaanvaardbaar en noemt het een "uniek geval". Gesprekken zullen worden aangegaan met de schooldirectie.
Lees meer
In de landelijke gemeente Zaouiate Ahensal in de provincie Azilal hebben in het buitenland gevestigde Marokkanen de bouw van een basisschool gefinancierd. Maar of de school ooit...
Een moslima die haar kinderen naar school bracht is dinsdagochtend in Anderlecht, in de regio van Brussel, met een mes aangevallen.
De maand Ramadan begint dit jaar op maandag 6 mei in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België vanavond.
Ben Weyts, Vlaamse minister van Onderwijs, wil dat kinderen al vanaf 5 jaar een taaltest afleggen. Nog voor ze het lager onderwijs beginnen dus.
Moslims in België vieren op dinsdag 4 juni 2019 Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan.
In België zal de Raad der Theologen van het Executief van de Moslims van België maandagavond de einddatum van de Ramadan bepalen.
Sinds 2014 hebben de leerlingen en het onderwijspersoneel van de Khalid Ben Oualid school in Fqih Bensalah geen toegang tot drinkwater.
Marokko heeft zoals elk jaar voor de Ramadan honderden imams en morchidates de wereld in om de moslims te begeleiden tijdens de Ramadan. In België was daar enige kritiek op.
Een man van Marokkaanse afkomst is in opspraak geraakt in Italië na zijn kind van een school in Bologna te hebben gehaald vanwege het groot aantal buitenlandse leerlingen.
De christendemocratische CDU, partij van bondskanselier Angela Merkel in Duitsland, pleit voor de invoering van een hoofddoekverbod op school.