Zoeken

Geen visum voor Ramadan 2026: Europa weigert Marokkaanse imams

29 januari 2026 - 09:00 - Marokko

De organisatie van de religieuze begeleiding voor de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland verloopt dit jaar anders dan gebruikelijk. Tijdens een recente sessie in het parlement zijn ontwikkelingen besproken die invloed hebben op de traditionele uitzending van religieuze delegaties. De situatie dwingt de Marokkaanse overheid tot het zoeken naar alternatieve manieren om contact te houden met de diaspora.

Minister Ahmed Toufiq van Haboes en Islamitische Zaken heeft bekendgemaakt dat verschillende landen hebben geweigerd visa te verstrekken aan de Marokkaanse religieuze missies voor de Ramadan 2026. Tijdens zijn toespraak in het parlement weigerde de bewindsman deze landen te noemen. Vanwege deze beperkingen heeft het ministerie besloten om een religieus mediaprogramma via internet te ontwikkelen, zodat Marokkanen in het buitenland tijdens de heilige maand alsnog religieuze ondersteuning kunnen ontvangen.

Lees ook: : Ramadan 2026 begint met een nieuwe tijd in Marokko

De inzet van deze delegaties was vorig jaar nog omvangrijk, waarbij de Hassan II Stichting voor Marokkanen in het buitenland 272 predikers en imams mobiliseerde. Dit programma was actief in 13 landen, met de grootste focus op het Europese continent. De afgevaardigden hebben als taak om de lokale gemeenschappen bij te staan met gebeden en culturele activiteiten gedurende de vastenperiode.

Lees ook: : Nachtleven en alcoholgebruik al op pauze door Ramadan in Marokko

Het team dat normaal gesproken wordt uitgezonden, kenmerkt zich door een hoog academisch niveau. Onder de deelnemers van vorig jaar bevonden zich 38 universiteitshoogleraren en 83 deskundigen met een master- of doctortitel. Zij hielden zich ter plaatse bezig met het leiden van de tarawih-gebeden, het verzorgen van workshops voor koranmemoristatie en het geven van preken in diverse partnermoskeeën.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team