23 november 2020 - 21:40 - Marokko
Er is in Marokko geen enkel alternatief voor gezondheidszorg naast de middelmatige dienstverlening van openbare ziekenhuizen en de privésector met zijn gebrekkige ethiek. Volgens Redouane Semlali is de lage koopkracht van Marokkanen niet de verantwoordelijkheid van privéklinieken.
Na talloze klachten te hebben ontvangen, zei de voorzitter van de brancheorganisatie van privéklinieken (ANCP), bereid te zijn om de illegale praktijken in de privésector te bespreken met minister Khalid Ait Taleb van Volksgezondheid om fraudeurs zware straffen op te leggen.
De voorzitter gaf echter ook aan dat de extreem hoge vergoedingen die door particuliere ziekenhuizen worden aangerekend, te verantwoorden zijn door de kwaliteit van de geboden zorg. Voor een Covid-19-patiënt wordt er naast de gerelateerde kosten, gemiddeld 50.000 dirham in rekening gebracht.
Tijdens een persbijeenkomst benadrukte Semlali dat de kwaliteit van de aangeboden diensten de hoge tarieven van privéklinieken rechtvaardigt. De aanschaf van voldoende degelijke medische apparatuur en de verloning van gekwalificeerd personeel, zijn enorme investeringen.
Hij stond er op om duidelijk te maken dat privéklinieken geen liefdadigheidsinstellingen zijn. Hun rol is beperkt tot het verstrekken van gezondheidszorg en niet tot het oplossen van de ellende en de precaire situatie van Marokkanen.
Vervanger gevonden voor Jamal Ben Saddik vs Rico Verhoeven
Marokkaanse drugssmokkelaar vraagt Spaanse nationaliteit aan, tevergeefs
Koninklijke Marine krijgt patrouilleboot van de nieuwste generatie
Marokko: celstraf voor een corrupte inspecteur
VS: voor het eerst een moslim als NFL-coach
Politie Fez opent jacht op shisha lounges
Koninklijke Marine krijgt patrouilleboot van de nieuwste generatie
Politie Fez opent jacht op shisha lounges
Marokko: vrouwen eisen toegang tot verantwoordelijke posities
Studenten keren terug naar Marokko om aan depressie te ontsnappen
Marokko gaat meer sneltesten doen
Aankoop F-35 straaljagers door Marokko krijgt vorm
Marokko verbiedt de toegang voor reizigers uit vier extra landen
Nieuwe coronavariant: eerste geval opgedoken in Marokko