Marokko: hackers opgepakt voor uitzenden pornofilmpjes tijdens online lessen
Vier jonge hackers zijn in de Marokkaanse hoofdstad Rabat gearresteerd voor het verspreiden van pornografische video’s tijdens online lessen van een privé school.
18 april 2020 - 21:00 - Marokko
Een privé basisschool in de wijk Maarif in Casablanca heeft de leerlingen en docenten discreet gevraagd om vanaf maandag 13 april terug naar school te komen ondanks de geldende noodsituatie.
De Ennakhil school is aangesloten bij de Bab Rayane-vereniging voor de bescherming van kinderen en is verantwoordelijk voor de opleiding van honderden kinderen die door de lockdown thuis zitten.
Volgens een ambtenaar bij het Ministerie van Onderwijs vroeg de directie van de school aan het onderwijspersoneel om vanaf maandag terug les te komen geven. Ruim de helft van de docenten deed dat ook uit vrees te worden ontslagen.
Om hun verplaatsing naar de school te vergemakkelijken en te voorkomen dat ze zouden worden aangehouden, had de directeur van de school een vergunning aan alle personeelsleden gegeven waarin werd vermeld dat ze als begeleiders voor de vereniging werkten.
Het ministerie van Onderwijs stelt dat alle docenten die maandag de school bezochten, in quarantaine werden geplaatst. Of er ook leerlingen aanwezig waren is niet bekend.
Lees meer
Vier jonge hackers zijn in de Marokkaanse hoofdstad Rabat gearresteerd voor het verspreiden van pornografische video’s tijdens online lessen van een privé school.
De middelbare school ’Maghreb Arab’, in het district Mhamid in Marrakesh, weigerde een student in te schrijven die zijn studies wilde verderzetten in het eerste jaar van het...
Een schooldirecteur en twee docenten van een school in de regio van Al Hoceima zijn door de procureur des Konings gehoord vanwege kwajongensstreken van hun leerlingen.
Een leerkracht op een lagere school in Marrakech is afgelopen maandag voor de ogen van zijn jonge leerlingen aan een hartaanval overleden.
De Ajax’s islamic Foundation School (IFS) in Ontario is de beste school van Canada. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van het Fraser Instituut.