12 december 2014 - 13:45 - Marokko
Marokkanen zullen volgend jaar 45.300 dirham op tafel moeten leggen om via het ministerie van Islamzaken de bedevaart naar Mekka te verrichten.
De prijs werd deze week vastgelegd tijdens een meeting van de Koninklijke Commissie voor de bedevaart. In tegenstelling tot de vorige jaren, zullen de pelgrims het bedrag in één keer moeten betalen tussen 5 en 16 januari.
Net als dit jaar wordt het aantal Marokkanen die naar Mekka willen reizen verlaagd. Slechts 25.600 Marokkanen mogen volgend jaar naar de Hadj. Deze 20%-daling werd besloten door de Saoedische autoriteiten en betreft alle landen. Zoals elk jaar zal Marokko een loting houden om de pelgrims te selecteren.
Uiteraard moeten pelgrims bewijzen dat ze fysiek en mentaal in staat zijn om de bedevaart te verrichten. Alle hadj-gangers moeten een medische keuring ondergaan. Mensen met ernstige of chronische ziekten worden uitgesloten.
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland
"Klanten verpesten onze kaftans"