Pegida blaast barbecue bij moskee in Rotterdam af
Aanhangers van de islamofobe beweging Pegida hebben een geplande demonstratie bij de Lalelil moskee in Rotterdam op het laatste moment afgeblazen.
De autoriteiten in Utrecht en Gouda hebben aan de anti-islambeweging Pegida verboden om barbecues met varkensvlees te organiseren bij moskeeën tijdens de maand Ramadan.
Pegida had reeds vijf bijeenkomsten gepland waarvan de eerste bij de ULU-moskee op 4 juni moest plaatsvinden. Zowel Utrecht al Gouda hebben de barbecue op een andere locatie toegestaan.
In Utrecht wordt geoordeeld dat de actie op het Moskeeplein organiseren "onverantwoord" is. In Gouda worden de verkeersveiligheid en rioolwerkzaamheden in de door Pegida gekozen straat aangehaald. De burgemeester weigert ook dat de barbecue voor de deur van de moskee wordt gehouden.
De islamofobe beweging wilde vanaf 4 juni en tot het einde van de Ramadan elke dag een varken roosteren bij een moskee. "Iedereen die zijn plastic bordje en bestek én een goed anti-islam humeur meeneemt kan een stukje van de speenvarkens mee komen eten", schreef de groepering op Facebook.
Lees meer
Aanhangers van de islamofobe beweging Pegida hebben een geplande demonstratie bij de Lalelil moskee in Rotterdam op het laatste moment afgeblazen.
Een demonstratie van de islamofobe beweging Pegida bij de Al Fourqaan-moskee in Eindhoven is zondagavond door de autoriteiten afgebroken.
De actiegroep Moulay Mohand is woensdag in Utrecht aan een hongerstaking van drie dagen begonnen om de gevangenen van de Hirak-beweging in Marokko te steunen.
Op de bouwgrond van een nieuwe moskee in Enschede werden afgelopen weekend door aanhangers van Pegida kruizen geplaatst. De politie doet onderzoek naar de zaak.
Marokko heeft ruim 400 imams naar het buitenland gestuurd om de moslims tijdens de maand Ramadan, die op donderdag begint, te begeleiden.