Begindatum Ramadan ook voor Nederland vanavond bekend
De Saoedische autoriteiten komen vanavond samen om de begindatum van de Ramadan vast te stellen.
15 mei 2018 - 19:46 - Nederland
In Nederland begint de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei. Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië heeft de begindatum vanavond bevestigd.
Volgens de Saoedische autoriteiten is het morgen de laatste dag van de maand Sha3baan.
Ook in Frankrijk, Spanje en de meeste Islamitische landen begint Ramadan 1439 op donderdag.
Ramadan eindigt dit jaar op 15 of 16 juni. Het is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens deze maand is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.
Ramadan Mabrouk!
Lees meer
De Saoedische autoriteiten komen vanavond samen om de begindatum van de Ramadan vast te stellen.
De maand Ramadan begint morgen, donderdag 17 mei, in Marokko. Dat heeft het ministerie van Habous en Islamitische zaken vanavond bevestigd.
Het Executief van de Moslims van België zal vanavond de begindatum van de maand Ramadan bekend maken.
Ramadan begint dit jaar op zaterdag 27 mei in Nederland. Het Hooggerechtshof van Saoedi-Arabië bevestigde donderdagavond de begindatum van de maand Ramadan 2017.
In Nederland is het vandaag de laatste dag Ramadan. Morgen, vrijdag 15 juni, vieren de moslims Eid ul-Fitr. Het hooggerechtshof van Saoedi-Arabië bevestigde vanavond de datum.