Zoeken

Demonstratie Pegida bij moskee in Eindhoven uit de hand gelopen

- Nederland

Geschreven door Laila A.

Een demonstratie van de islamofobe beweging ­Pegida bij de Al Fourqaan-moskee in Eindhoven is zondagavond door de autoriteiten afgebroken.

Bij aankomst van de demonstranten omsingelden enkele honderden jongeren de moskee en gooiden met stenen om hen weg te jagen.

De politie voerde meerdere charges uit. Een honderdtal agenten waren aanwezig. Enkele jongeren kregen klappen. Vier agenten raakten licht gewond en twaalf mensen werden gearresteerd. Na een uur werden de Pegida-demonstranten met een bus naar huis teruggestuurd.

Pegida-leider Edwin Wagensveld wil de provocatie verderzetten. Volgens hem was de demonstratie zelfs geslaagd. "We hebben ons punt gemaakt, ik ben eigenlijk heel tevreden. Het tuig dat het steeds heeft over vrijheid van godsdienst, gunt ons niet de vrijheid om te demonstreren. Hier had keihard een waterkanon op gezet moeten worden. Wij komen nog een keer terug, al kost het de gemeente tonnen. Het begint nu echt leuk te worden."

Lees meer

Aanslag op moskee in Frankrijk, imam gewond

Een man heeft donderdagnamiddag het vuur geopend op een moskee in de wijk Pontanézen in het Franse Brest. Twee mensen raakten gewond, onder hen de imam van de moskee.

Moskeegangers met vuurwapen bedreigd in Frankrijk

Moskeegangers zijn in het Franse Reims bij het verlaten van de moskee door een bejaarde man met een vuurwapen bedreigd.

Demonstratie Pegida tegen de Islam verboden in Eindhoven

De anti-islambeweging Pegida wilde op zondag 24 januari opnieuw demonstreren op het Eindhovense Stadhuisplein. Burgemeester John Jorritsma heeft de demonstratie verboden uit...

Onbekenden openen vuur op moskee in Sebta (video)

Twee gemaskerde mannen hebben in de nacht van zondag op maandag het vuur geopend op een moskee in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko.

Verenigde Staten: vrouwen veroordeeld voor islamofobie

Een voorbeeldige straf werd enkele dagen geleden door de Amerikaanse justitie uitgesproken tegen twee islamofobe vrouwen die de moskee van Tempe in Arizona waren binnengedrongen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team