Brand verwoest twintigtal winkels in Casablanca
In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een brand gewoed op de markt Korea in het district Fida-Mers Sultan in Casablanca.
9 juni 2020 - 19:50 - Marokko
Een groot deel van de palmentuin van Zagora in het zuiden van Marokko, werd zondagochtend door een brand verwoest.
Volgens plaatselijke bronnen begon de brand rond 10 uur ’s ochtends en ging ruim 20 hectare aan palmbomen in rook op.
De vlammen verspreidden zich op een afstand van drie kilometer. De brandweerdiensten uit Zagora en Ouarzazate werden ingezet om de brand te overmeesteren.
Door de droogte en de warme chergui wind in de regio waren meerdere uren nodig om de brand onder controle te krijgen volgens Zagoranews.
Meerdere plaatselijke verantwoordelijken bezochten de palmentuin na de brand. Onder hen de gouverneur Fouad Hajji en de provinciale commandant van de Koninklijke gendarmerie.
Lees meer
In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een brand gewoed op de markt Korea in het district Fida-Mers Sultan in Casablanca.
Ruim 2500 palm- en fruitbomen zijn in rook opgegaan bij een bosbrand op dinsdag 10 augustus in een oase in de regio van Zagora.
Een man is overleden na uit een raam van een brandende woning te zijn gesprongen in de wijk Al Massira in Marrakech.
Een kind van 5 jaar is dinsdag bij een woningbrand in Tanger overleden. De brand werd door een defecte telefoon oplader veroorzaakt.
Fnideq wordt momenteel geteisterd door een ernstige bosbrand. De Marokkaanse hulpdiensten moesten zelfs een beroep doen op hun Spaanse collega’s in Sebta om de brand te...