17 september 2025 - 16:20 - Marokko
Een man die in Marokko schuldig werd bevonden aan overspel, heeft een opmerkelijke straf gekregen. In plaats van een celstraf, zoals de wet voorschrijft, werd de straf omgezet in een alternatieve maatregel.
De man was in eerste instantie veroordeeld tot twee maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf door het Hof van Eerste Aanleg in Boujdour. De rechtbank besloot echter clement te zijn en zette de straf om in 180 uur werk van algemeen nut, meldt Hespress. De veroordeelde moet ook de gerechtskosten betalen, met een minimum aan dwangsom bij niet-betaling. Het vonnis werd afgelopen weekend tijdens een openbare zitting uitgesproken.
Lees ook: Marokkaanse verzint groepsverkrachting om overspel te verbergen
In Marokko is overspel een strafbaar feit, met een gevangenisstraf van één tot twee jaar volgens de artikelen 490 tot en met 493 van het Wetboek van Strafrecht. Artikel 491 stelt echter dat er alleen een rechtszaak kan worden gestart als de echtgenoot van een van de partijen een klacht indient. De klacht kan op elk moment worden ingetrokken, wat leidt tot het stoppen van de vervolging. Sinds de hervorming van de strafrechtelijke procedure kunnen gevangenisstraffen worden vervangen door alternatieve straffen, zoals werk van algemeen nut of re-integratieprogramma’s.
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"