25 juni 2020 - 17:50 - Wereld
In Frankrijk wordt deze week de zaak tegen Gilbert Chikli en Anthony Lazarevitch in beroep behandeld. De twee probeerden onder meer Koning Mohammed VI op te lichten.
De beklaagden deden zich tussen 2015 en 2017 voor als Jean-Yves Le Drian, toen minister van Defensie in Frankrijk. Ze contacteerden tientallen rijke verantwoordelijken waaronder Koning Mohammed VI, de Aga Khan, de eigenaar van Château Margaux of nog een rijke Turkse zakenman. Andere slachtoffers van deze fraude zijn de president van Gabon, de bedrijven Ubisoft en PSA, en de aartsbisschop van Parijs.
Chikli en Lazarevitch, die op 11 maart in eerste aanleg tot zeven en elf jaar gevangenisstraf en een boete van 2 miljoen euro waren veroordeeld, zouden hun slachtoffers 55 miljoen euro lichter hebben gemaakt.
Vier andere verdachten in deze zaak werden door de rechtbank van Parijs tot straffen gaande van 15 maanden tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Alle vier weigerden in beroep te gaan.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko