23 juli 2020 - 18:00 - Marokko
Het hof van beroep in Casablanca heeft maandag de gevangenisstraf van een valse adviseur van Koning Mohammed VI bevestigd.
De verdachte was in eerste aanleg al tot 2 jaar celstraf veroordeeld voor vertrouwensmisbruik en functiediefstal.
Volgens Adare maakte de man tientallen slachtoffers, waaronder de Saoedische miljardair Mohamed Cheikh Al Amoudi en de voormalige baas van de Marokkaanse olieraffinaderij Samir.
De man zou zich als een adviseur van het Marokkaans koningshuis hebben voorgedaan en grote geldbedragen hebben ontvangen in ruil voor voordelen zoals hoge overheidsfuncties.
Aan andere buitenlandse verantwoordelijke beloofde de verdachte dat hij ervoor zou zorgen dat hun bagage niet zou worden gecontroleerd bij hun aankomst. In een andere zaak wist hij een uitstel te verkrijgen van aanbestedingen van de BP-bank en zou zelfs geschenken hebben ontvangen van de bankgroep.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko