14 februari 2025 - 18:50 - Wereld
De 43-jarige gevangene die op 20 december vorig jaar ontsnapte tijdens een begeleid bezoek aan het Marokkaanse consulaat in Pontoise, is deze week in Spanje gearresteerd.
De man, die een gevangenisstraf van vijftien jaar uitzit voor ontvoering met dodelijk gevolg, was bezig met de laatste maanden van zijn straf. Het bezoek aan het consulaat was bedoeld om administratieve zaken te regelen. Hij werd begeleid door bewakers van de gevangenis, zo meldt Le Parisien.
Lees ook: Gevangene ontsnapt tijdens bezoek aan Marokkaans consulaat
Aan het einde van de ochtend vroeg de gevangene om even naar buiten te mogen om een sigaret te roken. Daarop vluchtte hij en stapte in een auto die op hem stond te wachten. Hij was niet geboeid.
Het parket van Versailles had een onderzoek geopend naar georganiseerde ontsnapping. De Bende-onderdrukkingsbrigade (BRB) van Versailles en de Interdepartementale rechercheafdeling van Val-d’Oise (SIPJ 95) waren belast met het onderzoek om de medeplichtigen te identificeren.
Lees ook: Drugscrimineel ontsnapt uit ambulance na ongeluk in Nador
De arrestatie vond plaats in Spanje in het kader van een Europees arrestatiebevel. De gevangene is voorgeleid aan de Spaanse justitiële autoriteiten. Een uitleveringsprocedure naar Frankrijk wordt verwacht.
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Deze Marokkaanse badplaats is perfect voor einde zomer
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière
Brits echtpaar adopteert Marokkaanse zwerfhond na 80 km achtervolging
Bruiloft in Tanger eindigt in vlammenzee
Bekende influencer krijgt celstraf en hoge boete in Marokko
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"