3 april 2017 - 15:30 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft in de afgelopen dagen meerdere verantwoordelijken in Al Hoceima ontslagen. Een gevolg van maanden protestacties en gewelddadige incidenten tussen demonstranten en de politie.
De reeks ontslagen volgt op de publicatie van een rapport door het ministerie van Gezondheid waarin een groot aantal disfuncties worden vermeld. De directeur van het Mohammed V ziekenhuis en de verantwoordelijke van het ministerie van Gezondheid in Al Hoceima werden uit hun functie ontheven. Dat bericht Al Massae.
In het rapport wordt onder meer verwezen naar de niet naleving van de openingsuren van ziekenhuizen en de vele afwezigheden van het medisch personeel. « Ziekenhuizen waar de werkdag pas om 11 uur start en de afwezigheid van dokters breekt alle records in de regio », schrijft de krant.
In de komende weken worden nog meer ontslagen verwacht. Meerdere onderzoeken zijn momenteel aan de gang, met name naar de vooruitgang van projecten die door het « Nationaal Initiatief voor Menselijke Ontwikkeling » INDH werden gestart.
Afgelopen dinsdag had het ministerie van Binnenlandse Zaken reeds besloten om Mohamed Zhar, gouverneur van de provincie Al Hoceima, te ontslaan. Hij werd vervangen door de wali en inspecteur generaal van het ministerie, Mohamed Faouzi, tot de benoeming van een nieuwe gouverneur door Koning Mohammed VI.
Slagen voor rijbewijs in Marokko wordt onmogelijk
Marokko annuleert (voorlopig) mega-snelwegproject
Marokko verwacht levering super patrouilleschip
Politie rolt Samawi-bende op in Marokko
Ibtissam Tiskat verrast fans met huwelijk (foto)
Stranden Nador en Al Hoceima afgekeurd voor zwemmen
Slagen voor rijbewijs in Marokko wordt onmogelijk
Marokko annuleert (voorlopig) mega-snelwegproject
Marokko verwacht levering super patrouilleschip
Politie rolt Samawi-bende op in Marokko
Stranden Nador en Al Hoceima afgekeurd voor zwemmen
Auto in ravijn door mist op kustweg Al Hoceima
Celstraf voor Marokkaan na Gaza-kritiek op Saudi-Arabië
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)