24 december 2020 - 17:40 - Wereld
Jared Kushner, senior adviseur en schoonzoon van de vertrekkende Amerikaanse president Donald Trump, heeft gezegd dat de adviezen en ideeën van Koning Mohammed VI een grote bijdrage hebben geleverd aan het normaliseren van de diplomatieke betrekkingen tussen Arabische landen en Israël.
"Twee jaar geleden was ik in Marokko op bezoek bij Koning Mohammed VI. Aan de eettafel had ik een goed gesprek met hem over de mogelijkheid om de betrekkingen met Israël te normaliseren. Hij gaf me waardevol advies en deelde enkele ideeën met mij, die hebben bijgedragen aan ons succes in de regio", zegt Kushner in een interview met de Arabischtalige krant Al Ahdath Al Maghribia.
Na deze ontmoeting in mei 2019, "bleven we constant in gesprek met Koning Mohammed VI en zijn team", zegt de adviseur van president Trump. "We werkten aan het oplossen van verschillende problemen".
Tot nu toe hebben vier Arabische landen, met name de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Soedan en Marokko hun betrekkingen met Israël genormaliseerd.
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)